portal systemowy idei cywilizacyjnych
 
podobna tematyka
Cywilizacja Polska: konieczna zmiana strategii ("epidemicznej")
Krzysztof J. Wojtas · Dyskusje
Skutki "jerozolimskiego holokaustu"
Krzysztof J. Wojtas · Dyskusje
Stalin i III Wojna Światowa
Krzysztof J. Wojtas · Dyskusje
Stosunek do Powstania Warszawskiego
Krzysztof J. Wojtas · Dyskusje
Wyjątkowość holokaustu ...
Krzysztof J. Wojtas · Dyskusje
Czy żydów należy leczyć?
Krzysztof J. Wojtas · Dyskusje
Przyczyny holokaustu
Krzysztof J. Wojtas · Dyskusje
Synergia wiary a Polska
Krzysztof J. Wojtas · Dyskusje
Szydło, Morawiecki, Kaczyński, Duda ...
Krzysztof J. Wojtas · Dyskusje
O reparacjach
Krzysztof J. Wojtas · Dyskusje
Opracowania systemowe
Krzysztof J. Wojtas
Systemy filozoficzne a polskość
 
Książka zawiera rozszerzoną wersję koncepcji powstawania idei cywilizacyjnych, gdzie zasady wyjściowe opierają się na opracowaniach prof. Konecznego, który wskazał, że u źródeł idei cywilizacyjnych leżą wartości. Należy zaznaczyć, że przedstawione opracowanie jest krytyczne względem pierwowzoru, a oparte na spostrzeżeniu, że prof. Koneczny przyjął arbitralnie wartości podstawowe i nie wskazał ich umocowania. Stąd znaczne różnice i rozróżnienia. Druga część książki jest porównawczym wskazaniem zbieżności zasad idei cywilizacyjnej z praktyką tworzenia podstaw ustrojowych Rzeczypospolitej. Zbieżność ta upoważnia do nadania polskiej koncepcji organizacji życia społecznego miana Cywilizacji Polskiej. Końcowe fragmenty książki są sugestiami zmian i rozwiązań, które pozwoliłyby na powrót do drogi wskazanej przez twórców Rzeczypospolitej.
Cywilizacja Polska
Książka jest pierwszą, scaloną formą analiz, które doprowadziły do przekonania, iż polski fenomen należy traktować w kategoriach odmienności cywilizacyjnej. Opisuje jak powyższe przekonanie powstało; zarówno w kategoriach rozważań filozoficznych jak i przy odniesieniach do konkretnych sytuacji, co prezentowane jest w postaci krótkich tekstów tematycznych.
więcej…
 strona główna autorzy blogi szukaj zasady kontakt 
Dyskusje2018.06.29 11:54

Świat a ustawa o IPN

   
 

Jaki wpływ na politykę światową będzie miała zmiana ustawy o IPN?

 Pytanie retoryczne w stylu "słoń a sprawa polska". Czy jednak na pewno?

 


 

 

 
Mamy trwający nieprzerwanie konflikt na Bliskim Wschodzie. Chiny z kopciuszka stały się potęgą. Europa pogrąża się w chaosie. "Uspokojono" Brazylię, ale to tylko odsunięcie w czasie problemu. W USA także narasta konflikt wewnętrzny gdyż występuje coraz większa różnica w poziomie dochodu - ludzie stają się coraz biedniejsi; coraz większa część żyje z zasiłków. A i tak USA są atrakcyjne dla Latynosów.
Z kolei Rosja, po znacznym ograniczeniu kontaktów gospodarczych, skonsolidowała się i zapewniła zaopatrzenie po zerwaniu dostaw z Zachodu. Sankcje Zachodu spowodowały przestawienie współpracy na rzecz Chin. Tyle, że jest to współpraca wymuszona i ma charakter "daniny dla smoka".
 
"Zachód" generuje konflikty celem utrzymania pozycji na świecie. USA i EU wzajemnie się wspomagają dążąc do maksymalnych korzyści; obecne starcie między USA i UE wynika tylko z tego, że  brak "świeżego mięsa", czyli ofiary, którą pożywią się drapieżcy.Sytuacja jest dramatyczna, gdyż utrzymanie pokoju w takich warunkach - będzie niemożliwe.
 
Warto dostrzec, że po "wprowadzeniu demokracji" wszystkie państwa i narody poddane temu procesowi, "liżą rany" przez kilkadziesiąt lat.
 
Wydaje się, że obecnie (mimo próby przeniesienia zarzewia na Daleki Wschód, ogień konfliktu pali się na Bliskim Wschodzie.
Tu krzyżują się interesy wszystkich stron zainteresowanych. 
Na pewno ważne jest wydobycie ropy, ale równie ważnym czynnikiem jest "potencjał migracyjny".
Kraje Zachodu mają militarną kontrolę nad obszarem, ale do uzyskania korzyści z rabunkowej eksploatacji bogactw potrzeba spokoju i uległości niewolniczej.
Tego zaś brakuje, gdyż "koszta uzyskania" wobec niestabilności sytuacji stale rosną. 
 
Mało. Mamienie wysokim standardem życia w Europie skończyło się masową migracją do "Edenu", gdzie wszystko jest za darmo. A wszystko - dla ludzi Afryki, czy BW - to pełna miska i możliwość rozmnażania się. Żadnej pracy, która wszak hańbi tamtejsze ludy.
 
W tej sytuacji celem Zachodu jest przejęcie bogactw Rosji, która z racji terytorium i małej liczby ludności stanowi dobry kąsek mogący na kilkadziesiąt lat zaspokoić apetyt drapieżców.
 
Tymczasem nie bardzo udaje się destabilizacja Rosji. Próba wewnętrznego skłócenia została zablokowana. Próba "upuszczenia pary z bliskowschodniego kotła" w kierunku Rosji (Czeczenia, Gruzja, a ostatnio Ukraina), także okazała się nieudana, a nawet przyniosła straty - z Ukrainy pożytku nie ma - nawet trzeba ją zasilać, a do tego Rosja przejęła Krym i jeszcze stać ją na interwencję w Syrii.
 
Po tym wstępnym i bardzo ogólnym naświetleniu sytuacji można zająć się Polską.
Na tym tle Polska, wraz z pozostałymi krajami Trójmorza, może stanowić istotny element układanki światowej i to nie tylko jak "blotka". 
Po prostu dlatego, że główne siły Zachodu są zaangażowane i związane - nie mają swobody ruchu.
Zablokowanie przyjęcia migrantów wyłączyło nas z udziału w konflikcie BW/EU: konflikcie o którym się nie mówi, ale który faktycznie istnieje. (Dochodzi Afryka - to też "owoc" wprowadzania tam "demokracji").
 
Izraelskie wpływy w regionie wynikają z precyzyjnego tworzenie konfliktów miedzy krajami regionu przy niewielkim zaangażowaniu własnych sił i środków. Tyle, że pożar konfliktów zaczyna być "burzą ogniową", która może zniszczyć wszystko na drodze.
 
Jaka jest polityka Izraela?
Stworzyć biblijne "miejsca ucieczki". A Polska nadaje się do tego. Jedynym problemem jest to, że Żydzi chcą tu pełnić rolę elity i zarządzać pogłowiem.
 
 Tymczasem, wobec budzenia się poczucia odrębności Polaków ( ma to charakter odwołania narodowego, ale też coraz bardziej zauważalny jest czynnik cywilizacyjny), proces podporządkowywania ulega erozji.
 
Ustawa o IPN była pewnego rodzaju "papierem lakmusowym": chodziło o to, aby pokazać Polakom, gdzie ich miejsce. I nie sama ustawa była ważna, a sposób nacisku na jej odwołanie. Po prostu "polskie  władze" miały wykonać polecenie - wynikające z "widzi mi się elity".
 
Tymczasem polskie "pogłowie" nie zgodziło się na to polecenie i rozpoczął się proces "ujarzmiania niesfornych". Na różnych polach - głównym jest świat mediów, ale fałszywość postawy Timmermansa, ustawa 447 itd. to ten sam ciąg zdarzeń.
 
Obecne ustępstwo w sprawie zmian w ustawie o IPN ma i będzie miało istotny wpływ na politykę światową, gdyż zmienia relacje między Polską (Narodem Polskim), a "decydentami światowymi".
Już nie można będzie, jak za Tuska, przekazać polecenia do zrealizowania, a trzeba uzgadniać to z Polakami. Staliśmy się podmiotem na arenie międzynarodowej.
 
Owszem, płacimy za to wysoką cenę - utratą przekonania o swojej wyjątkowej niezależności, ale ta i tak była iluzoryczna. Będą naciski ekonomiczne - dążenie Izraela do przejęcia jak największej części  własności, aby tą drogą realizować swoje zamierzenia. Także "opłacamy się " USA - kupując od nich drogi gaz, przeterminowane "Patrioty", czy utrzymując (na nasz koszt) amerykańskie wojska na naszym terytorium.
To wszystko prawda.
Tyle, że jeśli w wyborach dokonamy takich przetasowań, aby  można było stanowić przepisy prawne w zgodzie z Polską Racją Stanu, to te wszystkie zależności okażą się mało istotne. Można je zmienić - one nie mają charakteru umów , których nie można zmienić.
 
Czy zatem ta zmiana w ustawie o IPN będzie "efektem motyla"? 
Moim zdaniem - wszystko wskazuje, że tak.

 

 
725 odsłon
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Tagi: wartości, wyznaczniki cywilizacji, narzędzia cywilizacji, polityka światowa.
Zeszyt tematyczny: 9. Rzeczpospolita a Naród.
login:
hasło:
  odzyskaj hasło
Załóż konto, aby mieć więcej możliwości, np. komentowania artykułów.
nowe tematy
Źródła potęgi żydowskiej. Opracowanie własne
Żydzi nie są wielkim narodem, ale ich pozycja w świecie bliska jest dominującej, a na pewno przekracza naturalne możliwości. Wydaje się, że warto zastanowić się nad przyczyną i to bez antysemickich konotacji.  

Krzysztof J. Wojtas · Dyskusje · 2021-09-14 17:38
W zeszycie tematycznym nr 13.
11 odsł.
Akademia Cywilizacyjna
Cywilizacje   Rozważania cywilizacyjne jakie prowadzę sukcesywnie poszerzają rozumienie zarówno pojęcia jak i elementów składowych.    

Krzysztof J. Wojtas · Dyskusje · 2021-08-16 17:17
W zeszycie tematycznym nr 13.
71 odsł.
Totalnie, aż do samozagłady
Rzekomo następuje podział na 2 plemiona; ten podział istniał cały czas a jedynie nie w pełni się ujawniał.  

Krzysztof J. Wojtas · Dyskusje · 2021-08-14 08:15
W zeszycie tematycznym nr 12.
51 odsł.
O sensie życia - cywilizacyjnie
Zawirowania związane z rozgardiaszem etycznym wynikającym z wielokulturowości, jaka ostatnio obowiązuje w naszym kręgu cywilizacyjnym, wymuszają powrót do pytania o sens i cel istnienia człowieka

Krzysztof J. Wojtas · Dyskusje · 2021-07-08 17:52
W zeszycie tematycznym nr 10.
79 odsł.
Nienawidzę żydów po polsku
Że żydów z małej litery? Bo to ideowe, a nie genetyczne . Że „po polsku”? Bo jest istotna różnica znaczenia słowa „nienawiść” między Cywilizacją Polską a judaizmem.

Krzysztof J. Wojtas · Dyskusje · 2021-07-01 11:50
W zeszycie tematycznym nr 9.
102 odsł.
Polskość, chrześcijaństwo, katolicyzm, judaizm
Pojawiły się sugestie, aby wyjaśnić "cywilizacyjnie" różnice między polskością a katolicyzmem, zwłaszcza wobec prób ich utożsamiania.    

Krzysztof J. Wojtas · Dyskusje · 2021-06-25 15:25
W zeszycie tematycznym nr 10.
107 odsł.
więcej…
najnowsze komentarze
Re: Polityka wschodnia: Rosja
Krzysztof J. Wojtas 1575 dni temu
Re: WIGILIA MIŁOŚCI
Krzysztof J. Wojtas → Mariusz Głowiński 1713 dni temu
Re: WIGILIA MIŁOŚCI
Mariusz Głowiński → Krzysztof J. Wojtas 1713 dni temu
Re: Śmierć Chrystusa - alternatywnie
Mariusz Głowiński → Krzysztof J. Wojtas 2002 dni temu
Re: Krzyżowanie Drogi, Prawdy, Życia
Krzysztof J. Wojtas → Mariusz Głowiński 2002 dni temu
Re: Krzyżowanie Drogi, Prawdy, Życia
Mariusz Głowiński → Krzysztof J. Wojtas 2002 dni temu
Re: Śmierć Chrystusa - alternatywnie
Krzysztof J. Wojtas → Mariusz Głowiński 2002 dni temu
Re: Śmierć Chrystusa - alternatywnie
Mariusz Głowiński → Krzysztof J. Wojtas 2002 dni temu
Re: Kwestie dyskusji
Krzysztof J. Wojtas → Piotr "Turbanator" Świtecki 2033 dni temu
Kwestie dyskusji
Piotr "Turbanator" Świtecki → Krzysztof J. Wojtas 2033 dni temu
Re: Państwo etyczne; 500 +
Krzysztof J. Wojtas → Piotr "Turbanator" Świtecki 2056 dni temu
Re: Państwo etyczne; 500 +
Piotr "Turbanator" Świtecki → Krzysztof J. Wojtas 2056 dni temu
Re: Założenia programowe
(konto techniczne) → Krzysztof2 2057 dni temu
Re: Założenia programowe
Krzysztof3 → Krzysztof J. Wojtas 2063 dni temu
Re: Założenia programowe
Krzysztof2 → Krzysztof J. Wojtas 2065 dni temu
Re: Założenia programowe
Krzysztof1 → Krzysztof J. Wojtas 2065 dni temu
więcej…